Laboratorium

Laboratorium

Napisane przez: Michał Gryko ()
Liczba odpowiedzi: 1

Pojawiły się instrukcje do zdalnych zajęć laboratoryjnych. Wcześniej nie mogłem znaleźć na uczelni dogodnego miejsca do umieszczenia pliku z obrazem maszyny wirtualnej. Ostatecznie wylądował na jednym z moich prywatnych zasobów. Jest to mała maszyna, także prędkość pobierania może być ograniczona. Wszystkie potrzebne dane znajdują się wewnątrz instrukcji do ćwiczeń. Zadania oznaczone (*) są automatycznie oceniane a wynik przesyłany bezpośrednio do mnie. Przed przystąpieniem do wykonywania zadań proszę wykonać na wirtualnej maszynie komendę: `zsius-lab -register <nr albumu>` np. `zsius-lab -register 123456`. Odpowiednie polecenie powinno też wyświetlić się na ekranie. Po poprawnym wykonaniu ocenianego zadania zobaczymy komunikat w stylu: `Zaliczono lab1 zad1`. Wszystkie zadania należy wykonywać po kolei, nie ma możliwości pominięcia ocenianego zadania. Aby sprawdzić jakie zadanie jest obecnie oceniane możemy użyć komendy: `zsius-lab -v`. W razie pytań proszę je zadawać w odpowiedzi do tego posta, tak aby pozostali również mogli zobaczyć odpowiedź.

W odpowiedzi na Michał Gryko

Odp: Laboratorium

Napisane przez: Michał Gryko ()
Jest już pierwsza osoba która przerobiła wszystkie zadania. Moje gratulacje!
User: 171855, Msg: lab5:zad1, Id: <edytowano>, Sig: <edytowano>, Ts: 2020-11-10 17:27:30.680072426 +0000 UTC m=+949081.011014346
Rozwiązanie pierwszego zadania nadeszło: Ts: 2020-11-10 14:57:31.851396547
Co daje nam około 2:30h na wszystkie zadania i potwierdza, że jest to jak najbardziej wykonalne. Proszę się nie zrażać jeśli komuś zajmie to więcej czasu, poziom zadań jest dostosowany aby każdy mógł się czegoś nauczyć jednak osoby które już wcześniej pracowały z systemami z rodziny unix radzą sobie z nimi zdecydowanie szybciej.