wykład zawiera wprowadzenie z zakresu prawoznawstwa podstawowych pojęć prawnych, w szczególności informacji o źródłach prawa i ich wykładni. W zasadniczej tematyce prawa gospodarczego skoncentrowano się na kwestii regulacji działalności gospodarczej. Omówione są podstawowe pojęcia określające m.in. przedsiębiorstwo, przedsiębiorcę i jego obowiązki, pełnomocnictwo a prokura, formy organizacyjno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej a także zapoznano z podstawowymi systemami legalizacji działalności gospodarczej takimi jak Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej i Krajowy Rejestr Sądowy. Przedstawiono również wybrane zagadnienia z zakresu umów w obrocie gospodarczym oraz ochrony konsumentów.
- Nauczyciel: Bogdan Ścibiorski
Kurs zawiera materiały z wykładów oraz materiały przygotowane na potrzeby projektu w ramach przedmiotu "Projektowanie farm wiatrowych"
- Nauczyciel: FILIP WASILCZUK
- Nauczyciel: Ryszard Pyszko
Kurs studiów II stopnia, niestacjonarnych.
Obejmuje instruktaż w zakresie podstaw metodyki i praktyki eksperymentu jako narzędzia badawczego oraz technicznego w inżynierii mechanicznej.
- Nauczyciel: Jakub Kowalski
- Nauczyciel: Jacek Łubiński
- Nauczyciel: Marek Szkodo
Kurs obejmuje instruktaż w zakresie podstaw metodyki i praktyki eksperymentu jako narzędzia badawczego oraz technicznego w inżynierii mechanicznej.
- Nauczyciel: Jakub Kowalski
- Nauczyciel: Jacek Łubiński
- Nauczyciel: Marek Szkodo
- Nauczyciel: BARTOSZ Bastian
- Nauczyciel: Jacek Łubiński
- Nauczyciel: BARTOSZ Bastian
- Nauczyciel: Jacek Łubiński
- Nauczyciel: Magdalena Kunicka
- Nauczyciel: Wojciech Litwin
Ogólna charakterystyka procesu technologicznego budowy statku i podstawowe metody montażu kadłubów okrętowych. Schemat procesu produkcyjnego statku. Student rozpoznaje i opisuje podstawowe typy stoczni ,sposoby obróbki materiału, rozpoznaje główne procesy budowy i remontu statków. Identyfikuje, klasyfikuje i charakteryzuje podstawowe materiały stalowe stosowane w budowie statków. Opisuje urządzania technologiczne stosowane w procesach obróbki wstępnej: opisuje procesy prefabrykacji i montażu w trakcie budowy statku oraz proces wodowania statku. Zapoznaje się z podstawowymi zagadnieniami z utrzymaniem stanu technicznego statku (remontami).
- Nauczyciel: Karol Niklas
- Nauczyciel: Mieczysław Siemiątkowski
- Nauczyciel: Magdalena Kunicka
- Nauczyciel: Konrad Marszałkowski
Celem przedmiotu jest poznanie zasad identyfikacji, grupowania, kalkulowania oraz analizowania kosztów - niezbędnych do oceny działalności przedsiębiorstwa oraz podejmowania decyzji ekonomicznych.
- Nauczyciel: Anna Dembicka
Zakłada się, że student po ukończeniu przedmiotu Podstawy ekonomii będzie rozumiał i prawidłowo posługiwał się podstawowymi kategoriami oraz rozumiał omawiane na wykładzie zjawiska z dziedziny ekonomii.
- Nauczyciel: Anna Dembicka
Wytrzymałość materiałów (PG_00060536) Kierunek: Okręty i konstrukcje morskie (WIMiO), I stopnia - inżynierskie, stacjonarne, 2023/2024 - zimowy (obecnie sem. 3)
- Nauczyciel: PAWEŁ Bielski
- Nauczyciel: Tomasz Mikulski
- Nauczyciel: Leszek Samson
- Nauczyciel: Beata Zima
Wytrzymałość materiałów (PG_00060586) Kierunek: Projektowanie i budowa jachtów (WIMiO), I stopnia - inżynierskie, stacjonarne, 2024/2025 - zimowy (obecnie sem. 3)
- Nauczyciel: PAWEŁ Bielski
- Nauczyciel: Tomasz Mikulski
- Nauczyciel: Leszek Samson
- Nauczyciel: Beata Zima
Wykład z PA dla studentów studiów I stopnia
Transport i logistyka
sem III
- Nauczyciel: Marek Dzida
- Nauczyciel: Mohammad Ghaemi
- Nauczyciel: Joanna Grochowalska