- Prowadzący: dr inż. Marcin Włoch - Katedra Technologii Polimerów, Chemia "C", p.204
- Kierunki: Inżynieria Materiałowa, Technologia Chemiczna (Studia I i II Stopnia)
- Prowadzący: Marcin Włoch
Kurs e-Nauczania dla studentów kierunku Biotechnologia Leków, II stopień, semestr 1. Kurs zawiera wykłady w postaci plików .pdf oraz .pptx. Materiały pojawiają się w regularnych odstępach czasu, o czym Studenci będą informowani drogą mailową.
- Prowadzący: Tomasz Laskowski
- Prowadzący: Paweł Szczeblewski
The course will consist of lectures followed by discussions. Based on the gained knowledge the Students will be asked to prepare in teams a short essay how to economically produce a selected polyolefin and how to introduce the new product into the market.
- Prowadzący: Maciej Bagiński
- Prowadzący: Rob Duchateau
- Prowadzący: Lidia Jasińska-Walc
- Prowadzący: Maciej Sienkiewicz
Seria wykładów prowadzona przez chętnych wykładowców z Katedry Biotechnologii Molekularnej i Mikrobiologii na temat bieżących spraw naukowych z dziedziny Biotechnologii. Wykłady obejmują bieżący zakres zagadnień związanych z nomenklaturą oraz zastosowaniem najnowszych osiągnięć zarówno symulacji obliczeniowych proces biotechnologicznych jak udanych działań na polu eksperymentalnym. Aspekty bioetyczne oraz przepisy legislacyjne również w niewielkim stopniu obejmują zakres wykładów. Z aspektów technicznych warto podkreślić możliwość zapoznania się słuchaczy ze zmianą skali procesów biotechnologicznych podyktowaną względami ekonomicznymi oraz wdrożeniowymi. Jak sam nazwa przedmiotu wskazuje, wykłady dotyczą głównie mikroorganizmów przydatnych w procesach ogólnie ujmując technologicznych z różnych gałęzi przemysłu, począwszy od chemicznego, farmaceutycznego czy żywnościowego. Ponadto zagadnienia zastosowania Biotechnologii w ochronie środowiska oraz w aplikacjach medycznych zarówno pod kątem naukowo-rozwojowym jak i aplikacyjnym są także uwzględnione.
- Prowadzący: Hubert Cieśliński
- Prowadzący: Lucyna Holec-Gąsior
- Prowadzący: Roman Kotłowski
- Prowadzący: Beata Krawczyk
- Prowadzący: Rafał Piątek
- Prowadzący: Paweł Sachadyn
- Prowadzący: Anna Stanisławska-Sachadyn
- Prowadzący: Marta Wanarska
- Prowadzący: Beata Zalewska-Piątek
Analiza cyklu życia wyrobów budowlanych - ChB IV i VI semestr
- Prowadzący: Ewa Klugmann-Radziemska
- Prowadzący: ANNA Kuczyńska-Łażewska
Tematyka kursu porusza podstawową terminologię angielska z zakresu chemii i technologii chemicznej (zagadnienia związane z wybraną aparaturą laboratoryjną i technologiczną, budową związków chemicznych, procesami technologicznymi i innymi zagadnieniami z zakresu danej specjalizacji). Kurs na studentów kierunku: Technologia Chemiczna, semestr VI, grupa zajęciowa 2 (sem 2019/2020).
- Prowadzący: Anna Brillowska-Dąbrowska
- Prowadzący: Agnieszka Głowacz-Różyńska
- Prowadzący: Ewa Głowińska
- Prowadzący: Andrzej Nowak
- Prowadzący: Monika Wilamowska-Zawłocka
Description of the subject in accordance with the subject card PG_00037594
- Prowadzący: BARTŁOMIEJ Cieślik
- Prowadzący: Tomasz Dymerski
- Prowadzący: Tomasz Majchrzak
- Prowadzący: Piotr Rybarczyk
- Prowadzący: Wojciech Wojnowski
Kierunek: Inżynieria Materiałowa (Studia I Stopnia - Semestr V)
Specjalność: Inżynieria Materiałów Polimerowych
Rok akademicki: 2020/2021
WYKŁAD: prof. dr hab. inż. Janusz Datta
SEMINARIUM: dr inż. Ewa Głowińska
- Prowadzący: Janusz Datta
- Prowadzący: Józef Haponiuk
- Prowadzący: PAULINA Parcheta
- Prowadzący: Łukasz Piszczyk
CEL: Student identyfikuje i klasyfikuje patogeny oraz grzyby toksynotwórcze w żywności i ocenia ich szkodliwość. Przedstawia podstawowe systemy diagnostyczne, stosowane do wykrywania zafałszowań w żywności. Wyjaśnia zasady działania techniki PCR.
- Prowadzący: Paweł Filipkowski
- Prowadzący: AGATA Sommer
Proces analityczny, instrumentalne metody analityczne (metody pierwotne i absolutne, metody pośrednie); podstawy teoretyczne i opis wybranych instrumentalnych technik analitycznych (techniki spektroskopowe; techniki chromatograficzne i pokrewne, techniki łączone).
- Prowadzący: Weronika Hewelt-Belka
- Prowadzący: Piotr Konieczka
- Prowadzący: Renata Marcinkowska
- Prowadzący: Justyna Płotka-Wasylka
- Prowadzący: Bożena Zabiegała
- Prowadzący: Żaneta Polkowska
- Prowadzący: Rafał Piątek
Wykład ma na celu zapoznanie studentów z budową, otrzymywaniem i reaktywnością związków organicznych, w tym: alkanów, cykloalkanów, alkenów, alkinów, dienów, związków aromatycznych, alkoholi i eterów.
Prezentuje mechanizmy reakcji substytucji wolnorodnikowej, addycji elektrofilowej, substytucji nukleofilowej i eliminacji oraz substytucji elektrofilowej.
- Prowadzący: Magdalena Śliwka-Kaszyńska
- Prowadzący: Dorota Warmińska
Kierunek - Technologie Ochrony Środowiska, semestr III. Na kursie przedstawiane będą definicje podstawowych pojęć, wzory z termodynamiki, kinetyki i równowag fazowych. Przygotowane będą zadania i pytania na różnym stopniu trudności.
- Prowadzący: Lidia Jasińska-Walc
- Prowadzący: Justyna Kucińska-Lipka
- Prowadzący: Maciej Sienkiewicz
W niniejszym kursie będą zamieszczane materiały do nauki w ramach przedmiotu Chemia teoretyczna dla kierunku Chemia (IV sem., I st., WCh).

- Prowadzący: Andrzej Okuniewski